Ta strona internetowa używa plików cookies zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie głównej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozumiem

23rd Cartographic School 2016 "Applications of unmanned aerial vehicles in geosciences" | 8-10 czerwca 2016 | Świeradów-Zdrój23rd Cartographic School (10.02.2016)

 Zakład Geoinformatyki i Kartografii wraz ze współorganizatorami: Zakładem Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Nadleśnictwem Świeradów, Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym Politechniki Wrocławskiej oraz Oddziałem Kartograficznym Polskiego Towarzystwa Geograficznego serdecznie zapraszają do udziału w 23rd Cartographic School 2016 "Applications of unmanned aerial vehicles in geosciences", która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 roku w Świeradowie-Zdrój.

 Głównym celem nadchodzącej konferencji jest otworzenie dyskusji na temat zastosowań bezzałogowych statków powietrznych (UAV) w naukach o Ziemi. Odkąd badania z zastosowaniem UAV łączą w sobie pracę w terenie i przetwarzanie danych, 23rd Cartographic School w swoim programie przewiduje warsztaty terenowe z pozyskiwania danych z UAV (warsztaty odbędą się na dwóch wybranych stanowiskach eksperymentalnych) oraz prezentacje z przetwarzania pozyskanych materiałów pod kątem wykorzystania dla różnych dziedzin nauk o Ziemi. Organizatorzy przewidują równiez trzy sesje naukowe dla uczestników, którzy chcieliby wygłosić referaty i zaprezentować wyniki swoich badań z zastosowania UAV. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

23rd Cartographic School "Applications of unmanned aerial vehicles in geosciences" skupia się na następujących tematach:

  • Pozyskiwanie danych o powierzchni ziemi i atmosferze z UAV
  • Zastosowanie UAV w hydrologii i meteorologii
  • Zastosowanie UAV w identyfikacji obektów na powierzchni ziemi
  • Kartografia w oparciu o dane z UAV
Zgłoszenia należy nadsyłać przez zarejestrowanie się na stronie konferencji www.cartoschool.uni.wroc.pl i wypełnienie formularza zgłoszenia

.
Więcej...

ZGK w programie Akademia.pl TVP3 (01.03.2016)

  29.02.2016 został wyemitowany kolejny odcinek programu Akademia.pl. Redaktorzy, jeżdżąc po całym kraju szukają wyróżniających się naukowców, którzy korzystają z ultranowoczesnego sprzętu, wdrażają nowatorskie idee i tworzą nowy świat nauki. Tym razem o prowadzonych badaniach opowiadali pracownicy Zakładu Geoinformatyki i Kartografii. W programie można również zobaczyć jak wykonywane są kampanie lotnicze z wykorzystaniem posiadanych przez Zakład bezzałogowych statków lotniczych (UAV) z wykorzystaniem moblinego laboratorium. Odcinek do obejrzenia na stronie TVP3. Relacja zaczyna się od chwili 05:05.
.

"Jak zmieścić Ziemię na kartce papieru?" (29.02.2016)

  "Jak zmieścić Ziemię na kartce papieru?", pod tym hasłe, w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, przez trzy kolejne soboty (20.02, 27.02 oraz 5.02) dzieci w wieku 8-9 lat uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez dr Małgorzatę Wieczorek dotyczących odwzorowań kartograficznych.
 Warsztaty są częścią cyklu zajęć organizowanych przez najstarszą tego typu inicjatywę w Polsce - Uniwersytet Dzieci. W ramach kilku kierunków (Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat), Tematy (10-11 lat), Mistrz i Uczeń (12-14 lat)), wykładowcy akademiccy oraz specjaliści prowadzą zajęcia dotyczące różnych dziedziń życia w sposób łatwy do zrozumienia dla dzieci, łącząc zabawę z nauką. Dr Małgorzata Wieczorek na swoich zajęciach stara się przybliżyć dzieciom kształ Ziemi oraz poszczególnych kontynentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu Dzieci oraz na stronie głównej UWr.
Więcej...AGU 2015 (16.01.2016)

 ZGK podczas American Geophysical Union Fall Meeting 2015, który odbył się w San Francisco w dniach 14–18 grudnia 2015 r. reprezentowała mgr Małgorzata Świerczyńska przedstawiając dwa postery: Calibrating the FloodMap Model to Improve the Integrated HydroProg-FloodMap Real-Time Multimodel Ensemble System for Forecasting Inundation (współautorzy: Dapeng Yu (Loughborough University), Bartłomiej Miziński, Tomasz Niedzielski, Agnieszka Latocha i Krzysztof Parzóch) oraz Prognocean Plus: the Science-Oriented Sea Level Prediction System as a Tool for Public Stakeholders (współautorzy: Bartłomiej Miziński i Tomasz Niedzielski).
.